תוספי מזון וויטמינים

שיקולים תזונתיים בהזנת המטילות בימי הקיץ החמים
עופות לא יכולים לאחסן חום, לכן, כדי להישאר במאזן תרמי, קצב איבוד החום חייב להיות זהה לקצב ייצור החום. בתנאים חמים (מעל 27 מעלות), משתמש העוף באנרגיה נוספת כדי לשמור על טמפרטורת הגוף שלו. השימוש באנרגיה מופנה בעיקר להלחתה. יחד עם זאת יורדת צריכת המזון. כאשר צריכת האנרגיה אינה עומדת בדרישות ועתודות ומלאי האנרגיה מדוללים, העוף נכנס למאזן אנרגיה שלילי ומתרחש עומס חום. בשלב זה, מתחילה התמותה וחווים ירידה בביצועי העופות.
במאמר המובא בזאת מובאים שיקולי התזונאי בתכנון מנת ההזנה בחודשי החום ומוצעים חומרים המסייעים לעוף להתמודד בתקופה זו. לקריאת המאמר לחץ כאן.
תוספי מזון להתמודדות עם עקות
במהלך גידול העופות עלולה להגרם עקה ממספר רב של מצבים:
חום, קור, לחות, גורמי מחלה, חוסר איזון תזונתי, הנשרה, חיסון וגורמים נוספים. בנוסף לאלו יש להוסיף קצב גדילה מהיר וקצב ייצור ביצים מוגבר המאפיינים את העוף המודרני. לפיברו ישראל מגוון מוצרים לסיוע במקרה של עקה. למידע נוסף
תוספי מזון לחיטוי בתערובת

מזונות בעלי חיים נגועים במגוון רחב של זיהומים בקטריאליים, היכולים להוות מקור הדבקה של חיידקים העלולים להזיק לבעל החיים ולאדם. מצגת המובאת כאן, מפרטת את משמעויות הסיכון כתוצאה של הדבקת בעל החיים בחיידקים מהתערובת, ובדרכי פעולה אפשריות לטיפול במזונות כדי להקטין סיכון זה. למידע נוסף

ויטמינים ומינרלים

הויטמינים הינם תרכובות אורגניות החיוניות לקיום הגוף, בלעדיהם תהליכים הקשורים בגדילה, פוריות, קיום מערכת חיסונית וכו' לא יתקיימו. הגוף בדרך כלל אינו מסוגל לסנתז בעצמו ולכן חיוני לספק תרכובות אלה במזון או במים. הויטמינים מבצעים פעולות ספציפיות ולכן פועלה של ויטמין אחד לא יכול להתבצע על ידי ויטמין אחר.
למידע נוסף

אנזימים בתערובות עופות

גרעינים המוספים לתערובות עופות כגון: חיטה, שעורה ושיפון, מכילים רבי סוכרים  מסיסים (NSPs). גרעינים אלה, בריכוז גבוה במנה, יוצרים במערכת העיכול תמיסה צמיגית. הצמיגות גורמת לשינוי אוכלוסיית המיקרופלורה, כיוון שהיא מספקת מצע לחיידקים ומשנה את זמן מעבר המזון במעי.
ניתן להקטין את האפקט השלילי הנוצר, על-ידי הוספה של אנזימים למזון. האנזימים מפרקים את המעטפת האנדוספרמלית של התא ומשחררים את הנוטריינטים שלא היו זמינים לבעל החיים ובכך אף מקטינים את הצמיגות של התוכן במעי. לידיעה המלאה לחץ כאן.